Група кінологів продемонструвала результати навчання на підсумковому іспиті

29 січня у Житомирському навчальному центрі підготовки поліцейських завершили свою первинну професійну підготовку 19 поліцейських-кінологів Житомирської, Харківської, Запорізької, Одеської, Луганської, Сумської, Київської областей та міста Києва.

Одинадцять хлопців та вісім дівчат отримали сертифікати і були відзначені нагородами за відмінний вишкіл та активну участь у житті навчального центру. Практична частина перевірки знань відбувалася на території кінологічного центру за участі начальника відділу організації кінологічної діяльності  Національної поліції України майора поліції Світлани Коломієць та начальників кінологічних центрів ГУНП Київської, Луганської, Житомирської  областей та Києва.

Екзамен складався із чотирьох основних частин – загальний курс дресирування із подоланням смуги перешкод, слідової  роботи, вибірки речі за запахом та затримання правопорушника.

У ході екзамену службові собаки відмінно продемонстрували свою витримку при тестуванні реакції на постріли.

«Із кожним випуском своїх колег ми спостерігаємо ріст рівня їх професійної підготовки. Поліцейські-кінологи розвинені фізично і морально, мають сформовані ділові якості. Вони більше мотивовані до роботи і готові підвищувати свій професіоналізм», – відзначила Начальник відділу організації кінологічної діяльності  Національної поліції України майор поліції Світлана Коломієць.

Головний поліцейський-кінолог Нацполіції також відмітила витримку випускників та їх мужність у підготовці, яка припала на холодну пору року. За її словами, цей період – найважчий у підготовці молодих спеціалістів, але, щоб успішно розкривати злочини, кінологи повинні бути готовими до складнощів із самого початку.

 «Зимою дуже тяжко “ставити” собаку на слід, адже тварина бачить на снігу видимі сліди і йде за ними, від холоду швидко втомлюється. Такі моменти треба враховувати при дресируванні і давати собаці більше часу на реабілітацію», – поділилася досвідом випускниця навчального центру, молодший інспектор-кінолог з пошуку вибухових речовин і зброї групи кінологічного забезпечення діяльності територіальних підрозділів кінологічного центру ГУНП в Житомирській області Світлана Іванова.

До речі, Світлана – перша дівчина, яка працюватиме поліцейським-кінологом в Житомирській області. Досвідчені кінологи розповідають, що у них більше терпіння і деякі завдання із службовим собакою вони виконують значно краще.

Після складання іспиту чотирилапих помічників нагородили особливими званнями і призами у вигляді медалей з назвами номінацій: «Кращий слідовий собака», «Краще затримання» та «Краща вибірка речі».

Leave a Reply