Звіт про підсумки роботи Державної установи «Житомирський навчальний центр підготовки поліцейських» за 2017 рік

В звітному періоді організація роботи Державної установи «Житомирський навчальний центр підготовки поліцейських» проводилась відповідно до Законів України «Про Національну поліцію», «Про освіту»,   «Про професійно-технічну освіту», «Про запобігання корупції», наказу МВС України від 16.02.2016 № 105 «Про затвердження Положення про організацію первинної професійної підготовки поліцейських, яких вперше прийнято на службу в поліції», наказу МВС України від 24.12.2015 № 1625 «Про затвердження Положення про організацію післядипломної освіти працівників Національної поліції», інших нормативно-правових актів, що відносяться до сфери діяльності центру, а також планів основних заходів ДУ ЖНЦПП.

Згідно штатного розкладу в Державній установі «Житомирський навчальний центр підготовки поліцейських» нараховується 59 посад. За категоріями: середній склад поліції – 36; молодший склад поліції – 4; цивільний персонал – 19. Некомплект складає – 7 посад з числа поліцейських (17,9%). Посади з числа цивільного персоналу укомплектовані в повному обсязі.

Повну вищу освіту мають 29 поліцейських, з них 18 поліцейських – юридичну. У вищих навчальних закладах навчаються 6 працівників. Вчений ступінь  кандидата наук присвоєно 2 працівникам. 

Викладацький склад навчального центру постійно працює над підвищенням свого професійного рівня: викладачі циклу кінології пройшли підвищення кваліфікації на базі Національної академії Державної прикордонної служби України (м. Хмельницький), а викладачі циклів загальноправових дисциплін та спеціальних дисциплін пройшли стажування на базі практичних підрозділів ГУНП в Житомирській області, Управління патрульної поліції в Житомирській області Департаменту патрульної поліції та Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС.

Також підвищення кваліфікації на базі ГУНП в Житомирській області пройшли 6 працівників чергової частини навчального центру.

Найбільш досвідчені викладачі залучались  до проведення семінарів-тренінгів з поліцейськими  ГУНП в Житомирській області перед призначенням їх на керівну посаду, у тому числі вищу керівну посаду, ніж займана, а також до процесу короткострокового підвищення кваліфікації  працівників кадрового забезпечення та СРПП ГУНП в Житомирській області.

На виконання доручення керівництва Національної поліції України, 5 викладачів циклу професійної підготовки ДУ ЖНЦПП взяли участь у навчальних зборах фахівців у галузі тактичної підготовки на базі тренінгових центрів ГУНП в Чернігівській області, ГУНП у Львівській області, ГУНП в Херсонській області та отримали відповідні сертифікати міжнародного зразка. Крім того, викладач циклу професійної підготовки залучалась до проведення занять з тактичної підготовки в Державній установі «Київський навчальний центр підготовки поліцейських».

Відповідно до рознарядки Національної поліції України, протягом      2017 року в Державній установі «Житомирський навчальний центр підготовки поліцейських» первинну професійну підготовку пройшов 351 слухач: 207 – за програмою первинної професійної підготовки поліцейських (інспекторів) патрульної поліції, 93 – за програмою первинної професійної підготовки дільничних офіцерів поліції, 51 – за програмою первинної професійної підготовки кінологів.

Протягом звітного періоду 12 слухачів достроково були відраховані з навчального центру (6 – за невиконання навчального плану, 2 – за отримання незадовільної оцінки за результатами підсумкового (вихідного) контролю, 1 – за станом здоров’я, 2 – через небажання продовжувати або проходити професійну підготовку, 1 – через відсутність на заняттях більше 14 календарних днів через хворобу або за сімейними обставинами, що підтверджено відповідними документами).

На виконання вимог Положення про організацію службової підготовки працівників Національної поліції України, затвердженого наказом МВС України від 26.01.2016 № 50, у 2017 році на базі Державної установи «Житомирський навчальний центр підготовки поліцейських» пройшли навчально-тренувальні та навчально-перевірочні збори 812 працівниківпідрозділів ГУНП в Житомирській області.

Відповідно до наказу МВС України від 24.12.2015 № 1625 «Про затвердження Положення про організацію післядипломної освіти працівників Національної поліції» 120 працівників поліції ГУНП в Житомирській області, з числа  поліцейських підрозділів реагування патрульної поліції, чергових частин та  поліцейських, які входять до складу нарядів реагування УПО Житомирської області, пройшли короткострокове підвищення кваліфікації на базі навчального центру.

З метою належного та якісного проведення занять, забезпечення зв’язку теорії з практикою до процесу навчання  також залучались працівники практичних підрозділів Головного управління Національної поліції в Житомирській області, Управління патрульної поліції в Житомирській області Департаменту патрульної поліції та прокуратури Житомирської області.

В звітному періоді викладацьким та інспекторським складом ДУ ЖНЦПП були розроблені Професійні програми первинної професійної підготовки поліцейських, яких вперше прийнято на службу в поліції за наступними  категоріями підготовки: поліцейські (інспектори) патрульної поліції, дільничні офіцери поліції, кінологи та слідчі. Також викладачами центру  розроблено та оформлено  навчально-методичні комплекси з навчальних предметів, які передбачені відповідними Професійними програмами. 

З метою незалежного та об’єктивного оцінювання знань слухачів, відділенням організації навчання ДУ ЖНЦПП розроблена комп’ютерна програма для складання проміжних (екзаменів) та підсумкових (комплексних іспитів) контролів.

Протягом року проводились виховні заходи із слухачами центру. Керівний та викладацький склад ДУ ЖНЦПП спільно зі слухачами центру брали участь в заходах ГУНП в Житомирській області, які  присвячувались 31 річниці аварії на Чорнобильській АЕС, а також 72 річниці Перемоги у Другій світовій війні. Також 96 слухачів ДУ ЖНЦПП відвідали Музей ГУНП в Житомирській області.

Значні зусилля протягом 2017 року були спрямовані на покращення матеріально-технічної бази навчального центру.

В звітному періоді проведено ремонт даху над корпусами центру №1, №7 та даху спорткомплексу. Здійснено ремонтні роботи у 5 спальних приміщеннях (№№ 1, 4, 5, 6, 7)   та у  6 навчальних аудиторіях (№№2, 3, 4, 5, 6, 7), гостьової кімнати, кабінетів, коридорів навчального центру, а також душової спортивного залу.       Вжиті заходи щодо облаштування спальних приміщень та навчальних аудиторій. Разом з цим, здійснено реконструкцію тиру, проведено ремонт спортивного залу та залу рукопашного бою навчального центру.

Для облаштування комп’ютерного класу, навчальних аудиторій та кабінету РСЧ  придбано комп’ютери, ноутбуки, багатофункціональні пристрої,  мультимедійний проектор. 

З метою економії енергоресурсів, проведено ремонти аварійних ділянок системи опалення, водопостачання та каналізації в  приміщеннях центру. Здійснено заміну вікон на металопластикові енергоощадні конструкції. Встановлено енергоощадні елементи освітлення, проведено часткову заміну  вуличного освітлення.

Приміщення циклу кінології обладнано новою автономною системою опалення. Проведено ремонт даху, частково відремонтовано приміщення душової кімнати. Частину занедбаного приміщення переобладнано в додаткову навчальну аудиторію.    Відремонтовано 13 вольєрів для утримання собак. Для  належного проведення навчальних занять придбано спеціальні замінники запахів вибухових та наркотичних речовин.

Проведено відповідні переговорні процедури, передбачені Законом України «Про публічні закупівлі».

Укладено договори оренди з Фондом держмайна на оренду приміщення кінології та з Житомирською облрадою на оренду основних приміщень, в яких розташована Державна установа «Житомирський навчальний центр підготовки поліцейських» терміном на 49 років.

 

 

Заступник начальника

Державної установи «Житомирський центр

підготовки поліцейських»

підполковник поліції                                                                                              Н.І. Чабанюк

________2017

Leave a Reply