На мирну територію України не був допущений чоловік зі зброєю – усе завдяки кінологу та службовій собаці

Молодший інспектор-кінолог капрал поліції Георгій Геледчак, який зараз несе службу в Кінологічному центрі ГУНП Донецької області, 29 листопада під час чергування на блок-посту в Маріуполі здійснював перевірку речей громадянина, що перетинав лінію контролю руху.

На мирну територію України не був допущений чоловік зі зброєю – усе завдяки знанням кінолога та умінням його службового собаки лабрадора Айри.

Айра, навчена шукати вибухові речовини, пристрої, та вогнепальну зброю, позитивно позначила сумку подорожуючого. В ній виявився предмет, зовні схожий на пістолет Форт-12. У лабрадора це вже не перша знахідка.

 «Я живу і служу в Маріуполі. Ми живемо у зоні АТО, для нас це звична робота. Заступаємо на блок-пост з Айрою. З нею ж виїжджаємо близько до лінії бойових дій на розмінування», – розповідає про себе кінолог.

Георгій продовжує вдосконалювати свої вміння. У професії кінолога не розчарувався, хоча й весь час знаходиться у зоні небезпеки. Несе відповідальність за двох собак.

Чорна вівчарка К’яра, з якою Георгій їздив на навчання до Житомирського навчального центру підготовки поліцейських, двічі знаходила людей, допомагала при розкритті крадіжок, показувала напрямок руху злочинця.

У святкові дні К’яра іноді виступає перед дітьми, популяризуючи професію кінолога.

Leave a Reply