Психологія і Правила дорожнього руху

4 листопада викладач Житомирського навчального центру підготовки поліцейських Наталія Рудюк для учнів 9-го класу Житомирського ліцею № 25 провела заняття  “Особливості дитячої психології та фізіології в контексті безпеки дорожнього руху”.

Заняття організоване у рамках всеукраїнського змагання з безпеки дорожнього руху для дитячо-молодіжних команд – активістів з усієї України Хештег-Марафон #SpeakUpUkraine, активними учасниками якої є учні ліцею.

Для чого потрібно це знати? Викладач пояснює наступним чином:

«Рух на дорозі є широкою та багатогранною темою. Уважність на дорозі залежить від віку дитини і умінню її зосередитись на деталях. На занятті ми з учнями з’ясували фізіологічні та психологічні аспекти вікового розвитку дітей дошкільного, молодшого шкільного та старшого віку щодо розуміння Правил дорожнього руху. Зорове сприйняття простору навколо себе розширюється відносно віку. Наприклад, дитина 6-ти років сприймає оточення як «вузький коридор» і може не помітити небезпеку. Коли дитині вже 7-10 років, її зорове сприйняття розширюється і вона вже може помічати додаткові деталі».

На занятті Наталія Рудюк також зосередила увагу на тому, як саме убезпечити дитину на дорозі.

Старшокласникам ці знання згодяться у повсякденні та у майбутньому, коли вони стануть батьками.

Leave a Reply