Слово психолога навчального центру під час карантину

Ми з вами зараз переживаємо непрості часи, які, безсумнівно, увійдуть в історію. В один день ми «увімкнули» режим карантину і тотально переглянули свої плани найближчого майбутнього.

У період карантину цілком нормально відчувати страх, тривогу, злість, розгубленість, сум. Не приховуйте та не заперечуйте своїх емоцій, а контролюйте їх.

ПАМЯТАЙТЕ! Страх – це соціальна емоція, яка може розповсюдитись подібно до вірусу, підкорюючи тисячі людей.

ЯК ЗБЕРІГАТИ СПОКІЙ ТА ВПОРАТИСЬ ЗІ СТРЕСОМ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ?

ПОЗИТИВ. Стрес можна знизити методами, які допомагали раніше (читання книг, слухання музики, йога, перегляд серіалів, хобі, навчальний курс – усе це дозволить провести час з користю) – використовуйте їх.

ПЛАНУВАННЯ ЧАСУ. Створіть для себе список подальших дій: простих, доступних вам справжніх справ. Не потрібно нічого глобального. У період невизначеності людині потрібна якась конкретика. А наявність плану допоможе триматися у тонусі.

ОБМЕЖЕННЯ НЕГАТИВУ. Не все, що пишуть і кажуть про коронавірус – правда. Перевіряйте, з яких джерел поширюють інформацію. Обмежте час на перегляд чи прослуховування інформації, проведений у соціальних мережах, особливо, якщо ця інформація тривожить чи засмучує.

ДОТРИМУЙТЕСЬ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ. Пам’ятайте про правильне харчування, фізичну активність, достатній сон. Будьте здорові та бережіть себе!

Leave a Reply