Слухачі Центру стали першими учасниками серії тренінгів з гендерної культури

Слухачі Житомирського навчального центру підготовки поліцейських 12 березня стали першими учасниками серії тренінгів для поліцейських «Формування гендерної культури в органах Національної поліції України», які розробили та проводять представники Управління забезпечення прав людини Вікторія Сельська та Євген Виговський.

Що значать поняття «гендер» та «харасмент»? Які існують гендерні стереотипи? Розбиралися під час зустрічі. Головною метою даної серії тренігів є формування культури гендерної рівності серед поліцейських, адже професія поліцейського – не має гендерних обмежень.

Завдяки тренінгу слухачі мали змогу ознайомитися з основними поняттями гендерної теорії, гендерними стереотипами у сучасному суспільстві, обговорювали існуючі проблеми та можливі шляхи їх подолання. Розглянули основні норми міжнародного та національного законодавства в сфері гендерної політики. Окремо автори акцентрували увагу на гендерній політиці в системі МВС.

Тренер пояснила, що таке харасмент та дискримінація за гендерною належністю, ілюструвала ці поняття яскравими прикладами, у тому числі з життя відомих в Україні людей.

«Гендерна ідентичність – частина кожної особистості. Гендерні норми – одні із базових норм в будь-якому суспільстві. Гендерна рівність – ключова умова сталого розвитку та гармонійного майбутнього. Одним із пріоритетних напрямків діяльності Управління забезпечення прав людини на 2019 рік визначено проведення заходів, направлених на поглиблення та популяризацію знань про гендер в структурі органів Національної поліції. Особлива увага буде приділятися до протидії гендерно-обумовленому насильству та сексизму. Імплементація принципу гендерної рівності в діяльність органів Національної поліції не є даниною моді чи вимогою європейських партнерів. Навпаки, це є свідченням перейняття позитивного досвіду провідних європейських країн, де збільшення кількості жінок в структурі органів поліції вже давно показало високу результативність. Лише ті країни, які політичною волею та спільними зусиллями жінок та чоловіків реально реалізували принцип рівноправності – зробили якісні стрибки у розвитку людських ресурсів і реалізації людських потенціалів своїх країн», – прокоментувала тренер Вікторія Сельська.

Після тренінгу слухачі навчального центру взяли участь у анонімному анкетуванні для визначення рівня знань в сфері гендеру та виявлення можливих фактів дискримінації.

Тренінг організований в рамках реалізації Стратегії розвитку системи МВС до 2020 року та Плану заходів МВС України в рамках реалізації Національного плану дій з виконання Резолюції РБ ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека» на період до 2020 року.

Leave a Reply