У центрі підготовки поліцейських відбувся конкурс «Краще заняття»

З 21 травня по 1 червня 2018 року викладачі Житомирського навчального центру підготовки поліцейських змагалися у конкурсі «Краще заняття». Під час теоретичних та практичних занять демонстрували дидактичні здібності та набутий педагогічний досвід.

«Конкурс кращого заняття ми провели вперше з метою стимуляції викладачів до підвищення своєї педагогічної майстерності. Очікували побачити нові методи викладання та опитування, а також бажали оцінити рівень активності самих слухачів. Журі задоволене результатами конкурсу. Викладачі не зупиняються на досягнутому, а постійно вдосконалюються і створюють грамотні презентації», – прокоментувала перший заступник начальника підполковник поліції, кандидат психологічних наук Наталія Чабанюк.

У конкурсі взяли участь 14 викладачів, які виборювали перемогу у трьох  номінаціях. Комісія у складі восьми чоловік на чолі із начальником Житомирського навчального центру підготовки поліцейських підполковником поліції Максимом Каптенко оцінювала викладацькі здібності конкурсантів за одинадцятьма критеріями. Викладач повинен уміти дотримуватися чіткої структури проведення заняття, майстерно мотивувати слухачів до вивчення теми, мати розвинені комунікативні якості, вміти поєднувати теоретичні знання з практикою, використовувати та поєднувати різні форми та методи опитування, а також застосувати інноваційні та інтерактивні методи навчання з використанням наочності.

У процесі формування професіоналізму для майбутнього поліцейського важливою є тактична підготовка, що й довів старший викладач циклу дисциплін професійної підготовки капітан поліції Павло Чос під час заняття з предмету «Тактична підготовка». Особливість його майстерності – беззаперечна дисципліна. У конкурсі «Краще заняття» Павло Чос став переможцем у номінації краще заняття професійно-практичної підготовки поліцейських.

Емоційність, наочність, приклади з життя та почуття гумору допомагають зробити захопливим звичайне теоретичне заняття. Такі педагогічні здібності на конкурсі продемонстрував начальник циклу спеціальних дисциплін майор поліції Сергій Зубрін і здобув найвищі бали у номінації краще заняття професійно-теоретичної підготовки поліцейських.

У номінації краще заняття професійно-теоретичної підготовки поліцейських-кінологів перемогла старший викладач циклу кінології старший лейтенант поліції Надія Антонюк. Тема  її конкурсного заняття – «Привчання собаки до пошуку людини по запаховому сліду». Мета –  практично виробити в собаки навички самостійного виявлення сліду та зацікавленого і безвідмовного пошуку людини по запаху.

Викладач може прищепити захопленість своїм предметом лише тоді, коли сам захоплено вивчає його до найменших дрібниць. Бажаємо переможцям досягти нових висот, а усім сміливим учасникам конкурсу успішної реалізації та розвитку в своїй професії!

Leave a Reply