Хто навчає мистецтву кінології?

2 квітня виповнюється 25 років Кінологічній службі МВС України. Деякі наші викладачі віддали цій справі значно більше часу і сьогодні навчають поліцейських розуміти службових братів наших менших з півслова.

 У кінології важливе наставництво! Наші викладачі – досвідчені сміливі спеціалісти, які багато бачили і знають. Познайомимося ближче.

Володимир Голімбевський  кінологічною діяльністю займається вже 26 років. Про своїх колег каже, що це – окрема каста, зі своєю мовою і секретними знаннями. В 21 рік він почав здійснювати патрулювання із німецькою вівчаркою. Далі – карний розшук, розкриття злочинів. Пам’ятає усі найгучніші і, що головне для кінолога, швидко розкриті кримінали. Зараз спеціалізується у напрямку «Пошук вибухових і наркотичних речовин».

Серед викладачів-кінологів є спеціаліст з одорології – науки, яка вивчає запахи. Олександр Михайловський в кінології з 1991-го року. Займався одорологічною експертизою в науково-дослідному експертно-криміналістичному центрі. При взятті сліду без собаки не впоратися. Запах у середньому тримається півдоби, залежно від пори року, погодних умов, які впливають на його збереження.

Старший викладач циклу кінології старший лейтенант поліції Надія Антонюк вже сьомий рік навчає молодих кінологів основам дресирування та передає ветеринарний досвід. Любить свою роботу до самозабуття.

Викладач Дмитро Давидов у кінології  вже 31 рік. Здійснив свою дитячу мрію. Розпочав свою діяльність ще з юних років в Узбекистані. Зараз він виконує обов’язки голови Житомирського відділення кінологічного клубу України «Юлдуз», що у перекладі з тюркської значить «зірка». Це нагадує кінологу про його роботу зі службовими собаками у період, коли ще жив в Ташкенті та служив у гарячій точці. Серед професіоналів кінологічного клубу України наш викладач відноситься до категорії суддів  міжнародного рівня, тобто має право суддівства в інших країнах. Його досвід – кінологічні конкурси та чемпіонати Грузії, Узбекистану, Казахстану, Молдови, Польщі та Пакістану. Про себе каже, що з собакою одної крові, бо ж народився у рік Собаки. Зізнається, що безліч разів був ними ж покусаний, але це не відвернуло від професії.

Leave a Reply