Працівники вибухотехнічної служби Головного управління Національної Поліції в Житомирській області 11 грудня провели заняття зі слухачами Житомирського навчального центру щодо знання заходів безпеки та порядку дій при виявленні підозрілих та вибухонебезпечних предметів.
На занятті з тактичної підготовки слухачі закріплюють та поглиблюють знання про особливості організації й тактики дій поліцейських при загрозі виникнення вибуху. Як, наприклад, діяти у разі отримання повідомлень про замінування, або при виявленні «підозрілої валізи»?
На занятті слухачі дізналися, що небезпечними можуть бути будь-які предмети (сумка, згорток, дитячі іграшки, канцелярське приладдя), пакети, пакувальні матеріали (цукерки, морозиво, цигарки тощо) або предмети, зовні схожі на боєприпаси, у місцях перебування великої кількості людей.
Слухачі змогли побачити зразки сучасних боєприпасів, та за допомогою тематичних відеосюжетів продемонстрували їх нищівну силу.
На лекції спеціаліст-вибухотехнік підкреслив, що у випадках виявлення підозрілих речей необхідно провести евакуацію громадян, перекрити доступ сторонніх осіб до місця події та дочекатися прибуття спеціалістів, які маючи сучасне обладнання, ідентифікують і знешкодять вибухівку.
Суворо забороняється самостійно здійснювати з виявленим підозрілим предметом будь-які дії: наближатися, торкати, розкривати, переміщувати знахідку.