Рятівники ДСНС поділилися знаннями із поліцейськими навчального центру

8 листопада рятівники Управління ДСНС України у Житомирській області спільно із психологами провели спільне заняття для слухачів та викладачів Житомирського навчального центру підготовки поліцейських у рамках тижня знань безпеки життєдіяльності.

Працівники ДСНС ділилися досвідом із поліцейськими, демонструючи роботу обладнання спеціально оснащених автомобілів на плацу центру.  Фахівці групи піротехнічних робіт показали макети вибухонебезпечних предметів та спорядження, яке вони використовують для виявлення боєприпасів.

Психологи служби надзвичайних ситуацій під час інтерактивної лекції акцентували особливу увагу на правилах роботи з потерпілим населенням під час кризової ситуації.

Спеціалісти ознайомили поліцейських з видами емоційних станів, які можуть виникнути у людини, що пережила стрес (апатія, ступор, рухове збудження, агресія, страх, нервове тремтіння, плач, істеричний напад).

Як можна зарадити усім цим станам у польових умовах, психологи пояснювали, залучаючи речі зі спеціального «Чемоданчика психолога».

Фахівці давали практичні поради про те, як діяти у кризовій ситуації, щоб не розповсюджувати паніку та демонстрували вправи для виведення людини із ступору, тремору та інших психоемоційних станів.

Особливим вмінням поліцейського, який прибуває на місце надзвичайної ситуації, є надання посильної домедичної допомоги тим, хто її може потребувати. На заняттях домедичної підготовки слухачі вивчають основи виживання. Ось, що про це говорить один із слухачів:

«Ми, поліцейські, завжди перші опиняємося на місці події і нам необхідно швидко оцінити ситуацію та встигнути надати першу домедичну допомогу потерпілим. На заняттях виживання ми вивчаємо ознаки різних невідкладних станів і найпоширеніших травм при ДТП, утопленні тощо і, водночас, як надати першу допомогу, щоб врятувати людину до приїзду «швидкої». Наприклад, сьогодні ми відпрацьовували ситуацію, коли потерпілий втратив свідомість і у нього перекриті дихальні шляхи через западання язика.  У такому випадку доцільно використати назофарінгальну або орофарінгальну  трубку. Наші дії ми відпрацьовуємо багаторазово, аби не розгубитися в реальній ситуації», – розповів слухач 7-ї групи Максим Булатніков.

Аби на майбутнє запобігти виникненню пожеж та інших надзвичайних ситуацій, прес-офіцер управління ДСНС у Житомирській області довів до присутніх невтішну статистику надзвичайних подій, що трапились в області з початку року. Акцентував особливу увагу на пожежах в побуті, та наголосив на тому, що потрібно особливо ретельно дбати про пожежну безпеку власних домівок.

Leave a Reply