Що радять керівники циклів поліцейським нового набору?

Розпочався новий 2019 рік. Для багатьох слухачів Житомирського навчального центру підготовки поліцейських він стане знаковим, адже вони розпочинають новий етап свого життя. Робота в практичних підрозділах – це вже не навчальні сценарії, тренування та практичні заняття, які можна переграти заново і виправити помилки. Це робота відразу «на чистовик». Ситуації, з якими зустрінуться поліцейські на службі, можуть виявитися непередбачуваними. Сьогодні, озброївшись камерами та смартфонами, дії чи бездіяльність поліції пильно вивчає суспільство. Прикута до них і увага ЗМІ. Що порадять начальники циклів та психолог своїм майбутнім і нещодавнім випускникам? На яких головних пріоритетах акцентують? Як не розчаруватися у професії поліцейського та завоювати стійкий авторитет на роботі?

Начальник циклу спеціальних дисциплін Сергій Зубрін: «В теперішніх  умовах дуже швидко розвивається суспільство і його вимоги. Нові підходи до організації роботи підрозділів Національної поліції  вносять свої корективи як до професії «Поліцейський», так і до первинної професійної підготовки поліцейських, які вперше прийняті на службу в поліцію. Глибоке проникнення інформаційних технологій у всі сфери життя і діяльність є основною рушійною силою сучасних соціальних змін. Все частіше поліцейські у своїй щоденній діяльності, з метою виконання покладених повноважень, формують та користуються базами даних.  Наприклад, щоденною є елементарна робота з мобільним планшетним пристроєм для поліцейських груп реагування патрульної поліції. І вже поліцейському мало знати лише Закон України «Про Національну поліцію», він повинен бути ерудований, розвинений фізично та інтелектуально, розумітися на багатьох речах. У навчальному центрі слухачі вивчають багато предметів, які пов’язані між собою. Найбільша помилка – вважати, що певна частина знань буде непотрібною на роботі. У подальшому ці прогалині в знаннях збільшуються, а некомпетентність наростає, як «сніговий ком». Не відкладайте на завтра те, що потрібно вивчити вже сьогодні. Декілька слів про самоосвіту – поліцейський повинен самовдосконалюватися: багато читати, моніторити профільні портали, наприклад Єдиний державний реєстр судових рішень (http://www.reyestr.court.gov.ua),  який дозволяє  знайомитись з ухвалами, які приймаються з певних адміністративних та кримінальних правопорушень. А ще можна завантажити безліч додатків на свій мобільний телефон та працювати з ними у вільні хвилини. Це може робити кожен – будь-де і будь-коли. Читаєш, проходиш тести, вдосконалюєшся».

Начальник циклу загальноправових дисциплін Марія Кучменко: «Час на первинну професійну підготовку поліцейських сьогодні збільшився. Тепер викладачі можуть більше часу приділити практичним відпрацюванням, детальніше розглянути проблемні питання. Проте, зміни у законодавство вносяться постійно і я раджу прицільно це відслідковувати, щоб не допускати власних помилок та не повторювати чужих. Як відслідковувати зміни? За суддівською практикою скасування адміністративних матеріалів або практикою висловлення недоліків у роботі поліцейських. Це можна дослідити, наприклад, підписавшись у Telegram на OpenDataUA. Додам, що над собою треба повсякчас  працювати. Раджу новопризначеним поліцейським  навчатися комунікації та психології особистості людини. У спілкуванні шукати індивідуальні підходи. Своїм слухачам пропоную зробити таке завдання: спробувати перед колегами і одногрупниками усно провести будь-яку процесуальну дію. Ще краще, якщо хтось із друзів зробить відео вашої роботи. Потім можна його проаналізувати, врахувати допущені помилки. Краще побачити себе збоку раніше за громадськість, адже будь-який прорахунок поліцейського одразу набирає великого розголосу. Ми вдосконалюємся тоді, коли постійно працюємо над своїми помилками. Про поліцію прийнято казати, що це – дружна сім’я. Я закликаю до співпраці і дружньої поради. Коли відчувається тверде плече друга, працювати стає цікавіше і легше,  отже будуть кращі результати».

Начальник циклу дисциплін професійної підготовки Павло Гайдук: «Наші випускники готові до служби фізично, але можуть зустріти  нестандартну ситуацію, яка не розглядалася у стінах закладу. Із свого професійного досвіду скажу, що поліцейському потрібно почуватися впевнено у будь-якій ситуації, а для цього потрібні знання та навички. Завжди правомірно, в рамках закону, застосовувати заходи примусу – фізичну силу та вогнепальну зброю. Це головне правило захисту поліцейського! А в основному – потрібно просто робити свою роботу. У тактиці важливішу роль грає не фізична сила, а розум. Як викладач-тактик, я хочу побажати нашим випускникам на роботі зустріти хороших наставників і надійних друзів, щоб було кому ще навчати і передавати досвід.  У роботі і спілкуванні з людьми треба завжди залишатися людяним, не зачерствіти. Дружнє оточення вирішує безліч проблем».

 

Начальник циклу кінології Сергій Бугайов: «Раджу поліцейським кінологам продовжувати  удосконалювати навички роботи з собаками й після закінчення навчального центру. А це, в першу чергу, робота  за різних погодних умов. Обов’язково переймайте досвід закордонних колег, тісно співпрацюйте з іншими підрозділами Національної поліції. Будьте відкриті новій інформації. При можливості беріть учать у виставках та конкурсах. Так ви зможете розширити свій світогляд і зав’язати корисні знайомства».

Психолог відділення кадрового забезпечення Діана Джулакян: «Вперше переступаючи поріг навчального центру, для швидкої психологічної адаптації раджу дізнатися наперед про навчальний процес, розпорядок дня, навчальну програму. Для цього можна зазирнути на сайт навчального центру та у соцмережі. При нагоді поговорити з випускниками установи. Дізнатися більше про професію, її труднощі, стресові ситуації – бажано не з фільмів, а від реальних людей, які мають досвід роботи в поліції. Спитати себе, чи будеш ти морально готовий працювати вночі, недосипати,  мало часу приділяти рідним? Чи будеш готовий зустрічатися з громадянами різних верств? Невідоме зароджує страх, тому краще підготуватися раніше. Приїхавши на навчання, у перший день вивчіть, хто представляє керівний склад установи, викладачів. Будьте привітні з усіма. Про вас складеться враження, що ви – доброзичлива людина, а це бонуси, які впадуть на рахунок вашого авторитету. Слухачі часто жаліються на ранній підйом, жорстку дисципліну, проте, це є важливим елементом виховного процесу. На службі їм доведеться рано вставати, спати по 4-5 годин, або патрулювати всю ніч. Це і є психологічною підготовкою до майбутньої професії. Адаптація до нових умов триває близько місяця. Якщо говорити про випускників, які йдуть служити у практичні підрозділи, то там адаптація розпочинається спочатку. Тут вони навчаються, а в практичних підрозділах вже відтворюють те, чому навчилися. Авторитет завойовується результатами праці. Це – загальновизнана до вас довіра. Якщо авторитет  зростає надто швидко, то доведеться тримати цю високу планку вже завжди, що є нелегко. Найкраща порада – поступово занурюватися у свою сферу діяльності, бути відповідальним і мотивованим на досягнення успіху. Якщо ваш робочий колектив зустрічає вас не надто тепло, тримайтеся просто спокійно, вивчіть усі правила і традиції цього колективу, будьте доброзичливими в цілому. До вас обов’язково прийде успіх!».

 

Leave a Reply