Туристичний маршрут для поліцейських

– Як Вам наше місто? – запитала я слухачку, яка приїхала на навчання до Житомира з далекого Ужгорода.
– Ніяк, наше місто краще, – безапеляційно відповіла рядовий поліції.
– А де Ви були, що бачили і що саме Вам не сподобалося? – перепитала я, не погоджуючись з такою відповіддю.
– Ніде не була.
Після розмови залишився неприємний післясмак, адже наш край такий прекрасний та історично-багатий.
Державна установа «Житомирський навчальний центр підготовки поліцейських» щороку випускає близько 400 поліцейських, 70% з яких – іногородні, тобто це – гості нашого міста та області.
Мене не полишала думка про те, що я хочу довести протилежне і відкрити всю красу нашого краю. Саме так народилася ідея створення туристичного маршруту для слухачів установи.
Сьогодні наша перша подорож, яку для нас організував Житомирський обласний туристичний інформаційний центр. Керівник центру одразу пішов нам назустріч і запропонував безліч цікавих маршрутів.
Ми обрали Радомишль — одне із стародавніх міст Полісся і України. Завдяки місцевому краєзнавчому музею, ми потрапили в різні історичні епохи, а замок Радомисль, збудований на місці папірні, зведеної близько 1612 року, взагалі вразив нас своєю автентичністю, адже там досі функціонує первісне призначення об’єкта — виробництво паперу.
Проїжджаючи місто Коростишів, ми не змогли оминути одне з найпопулярніших місць регіону – каньйон. Він утворився на місці затопленого гранітного кар’єру. Відомо, що граніт у Коростишеві почали добувати ще в 19 столітті, а зараз Коростишів – один із головних центрів гранітодобувної промисловості України.
Красу, яку ми сьогодні побачили, не описати словами, краще один раз побачити! Щасливі повертаємося додому, а хтось, повертається у місто, яке на період навчання стало йому домівкою. І я мрію, щоб у далекому Ужгороді чи Рівному слава про красу нашу краю ширилася безмежними просторами!
Вікторія Дубовик – слухачка Державної установи «Житомирський навчальний центр підготовки поліцейських», рядовий поліції.