На урочистому шикуванні нагородили поліцейського-миротворця

15 лютого на урочистому шикуванні слухачів Житомирського навчального центру підготовки поліцейських у День вшанування учасників бойових дій на території інших держав оголосили подяку та вручили пам’ятну медаль установи капітану поліції Олександру Макаренку – поліцейському, який виконував службові обов’язки у складі Спеціального миротворчого підрозділу МВС України у Косово.

Цей день в Україні встановлений згідно з Указом Президента України «Про День вшанування учасників бойових дій на території інших держав» від 11 лютого 2004 р. № 180/2004 з метою вшанування громадян України, які виконували військовий обов’язок на території інших держав.

Історично 15 лютого – це річниця завершення виведення радянських військ з Афганістану в 1989 році. Однак, історія знає не одну країну, де побували наші воїни.

Десятки тисяч українських воїнів брали участь у воєнних конфліктах Єгипту, В’єтнаму, Лівану, Анголи, Іраку, Кувейту та Ефіопії. А ще бойові побратими воювали в Югославії (Косово), Грузії (Абхазія), Молдові (Придністров’я), країнах Конго та Сьєрра-Леоне (Африка).

Українські громадяни, які мають досвід бойових дій, сьогодні не лише захищають Україну на Сході від російської агресії, але й передають власний бойовий досвід іншим українським захисникам.

Leave a Reply