Людина, яка обирає професію кінолога, перш за все повинна любити собак і розуміти їх, а також володіти певними необхідними якостями: наполегливість, терпіння, спокій, витривалість, а працювати в парі з чотирилапим вас навчать в Державній установі «Житомирський навчальний центр підготовки поліцейських».
Як стати кінологом? – одне з найпоширеніших запитань, яке ми отримуємо з ваших повідомлень. На них відповідає начальник циклу кінології ДУ ЖНЦПП капітан поліції Сергій Гайдук.
- Як стати поліцейським-кінологом, куди першочергово звертатися?
- Якщо людина хоче стати кінологом і служити в поліції на загальній основі, в першу чергу потрібно знайти вакансію на сайті Головного управління Національної поліції в тій області, де є бажання працювати та подати заяву. Потім пройти конкурс.
- Чи відрізняються умови конкурсу для поліцейського-кінолога від, наприклад, патрульного?
- Нічим не відрізняється, лише під час співбесіди комісія визначає, чи володіє кандидат необхідними якостями для роботи з собакою.
- Чи потрібно мати певну підготовку до того, як прийти на навчання?
- Не потрібно. Саме під час первинної підготовки, яка триває 6 місяців, ми даємо теоретичну та практичну основу, навчаємо з нуля, так би мовити. Але це лише базові знання та первинні навички, кінологією потрібно займатися все життя, підвищувати кваліфікацію.
- Як у житті майбутнього кінолога з’являється чотирилапий напарник, це особистий пес?
- Кожному поліцейському собаку видає кінологічний центр, від якого слухач направляється на навчання. Після трьох місяців теоретичних занять слухачі переходять до практики, де навчання проходить вже в парі зі службовим собакою.
- Як відбувається знайомство кінолога зі своїм напарником?
- Раніше знайомство проходило в установі, собак привозили керівники кінологічних центрів, але ми внесли зміни й тепер поліцейський направляється до себе в кінологічний центр, де тиждень знайомиться зі своїм майбутнім напарником. Цей час дуже важливий для тісного контакту та звикання і корисний, адже кінолог більш розуміє реалії, які на нього чекатимуть в роботі.
- Як проходить практичне навчання?
- У першу чергу це теоретичні предмети: теорія дресирування службових собак, методика та техніка дресирування, тактика дій зі службовими собаками та дуже багато практики, це приблизно 70% занять зі своїми службовими собаками.
- Чи може кінолог прийти на службу зі своїм собакою?
- Якщо за погодженням начальника кінологічного центру, то можна. Собака повинна пройти тестування, що вона дійсно має ті якості, які необхвдні для служби в поліції. Між власником та кінологічним центром укладається договір оренди і собака використовується для поліції, але завжди буде належати своєму господарю. Корм та ветеринарне забезпечення – гарантується.
- Окрім плідної праці та наполегливого навчання, є секрет успішної співпраці людини з собакою?
- Є три елементи: відношення людини до собаки, робочі якості собаки, правильна підготовка цієї пари. Але головним елементом є любов до собаки.
Сподіваємось, що ви знайшли відповіді на ті питання, які були важливими у виборі майбутньої професії. Ніколи не сумнівайтесь у своїх можливостях, сміливо крокуйте до своєї мети та частіше прислухайтеся до себе, можливо саме ви майбутній кінолог та слухач Державної установи «Житомирський навчальний центр підготовки поліцейських».
На фото група К-05, яка отримала своїх напарників та перейшла до практичної частини навчання. Успіхів!